Biz Kimiz


YENİ TEKNOLOJİ SOĞUK HAVA DEPOSU KAPISI HAYALİ ;

 

pks-logo PKS 2000 li yıllarından bu yana soğuk hava deposunda, imalat zorluğuyla; montaj zorluğuyla ve montaj sonrası sorunlarıyla öne çıkan soğuk hava deposu kapılarında yenilikçi bir çalışmanın içinde olmuştur. Sürekli sorun teşkil eden saha sıkıntılarını analiz edip imalatçısından montajcısına montaj sonrası sorunlara son kullanıcı sıkıntılarına çözüm getirecek şekilde tüm aşamaları bir liste halinden üç boyutlu tasarım haline getirmeye 2014 yılında başlamıştır. Tamamen saha sıkıntılarına adapteli olarak yön çizilen yeni teknoloji soğuk hava deposu kapıları dünyada bir ilk olmuştur.

2014 yılından 2016 yılına kadar tüm modelleri bilgisayar ortamında çizip kalıp aşamasına getirmiştir. PKS KAPI kullanılır vaziyette çeşitli ortamlarda ve sıcaklıklarda saha testine çıkarılmıştır. +4 soğuk hava deposunda -18 donmuş muhafaza deposunda çok nemli bulaşıkhane mekanlarında tamamen güneş ışınlarına maruz kalabilecek dış ortamlarda ve yine tamamen sert kış şartlarına maruz kalabilecek dış ortamlarda montajları yapılmıştır. Tüm saha testlerinden olumlu sonuçlar alınan kapı yine saha testi kalıplarıyla portatifi yapılıp sahil bölgesi soğuk hava deposu montajcılarının önünde sergilenmiştir. Artık profesyonel kişilerin önünde duran kapı profesyonel soğutmacıların eleştirilerine maruz bırakılmıştır.

Profesyonel soğutmacılar, montajcılar ve son kullanıcıların kapı üzerindeki yorumları ışığında artık tüm dünyaya satışa çıkartılabilecek seri imalatı yapılabilecek yeni tasarımlar yapılmış ve imalat aşamasına getirilmiştir. Tüm dünyada beğeniyle karşılanan yeni teknoloji soğuk hava deposu kapımız tüm Türkiye’ye hayırlı olsun.

Bu aşamaları geçen pks endüstri bu gün itibariyle soğuk hava deposu kapılarında yenilikler üzerine halen ar-ge yapmaktadır ve yıllık gelir kaynağının %40’nı  ar-ge ye ayıran pks endüstri ciddi manada tüm dünyada ses getirecek yenilikçi teknolojilere imza atarak, her geçen gün patent başvuru sayısını artırmaktadır.

Pks endüstri 2016 yılı içinde Asya ve Avrupa ülkelerine ihracat yapabilecek kapasitede Konya/Seydişehir organize sanayi bölgesinde 7700 m2’lik bir yatırım alanı inşaatına başlamıştır.  2016 8. Aylarda imalata başlamayı hedefli ’yen Pks Endüstri Asya ve Avrupa ülkelerine soğuk hava deposu projesi yapmak için kolları sıvamıştır.

Pks Endüstri yeni fabrikasında, son teknoloji makine parkuru kullanarak deneyimli kadrosu ile soğuk hava deposu paneli imalatı, yeni teknoloji soğuk hava deposu kapıları, sürgülü kapı, soğuk hava deposu aksesuarları gibi ürünleri üretecektir. 

Baştan belirttiğimiz gibi bir hayal ürünü olan bu kapılar artık dünya gözdesi olmuştur. Bunu hayal olmaktan çıkartıp istihdam sağlayacak bir ürün haline getirme aşamasında emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliriz.

 

PKS ENDÜSTRİ KURUCU ÜYELERİ

 

ŞABAN ve HALİT POLAT                        HARUN KOYUN                   YASİR ve HASAN DUMLUPINAR